| Po | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
01 |
02 |
03 |
04 |
05 |
06 |
|
07 |
08 |
09 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
|||
Cele ogólne
Metody pracy
Formy pracy
SCENARIUSZ
Temat: Poznajemy Kacperiadę Grzegorza Kasdepke
Czas trwania
2 godziny lekcyjne
Awantura do kwadratu, czyli o bohaterach książek Grzegorza Kasdepke ciąg dalszyKuba i Buba to bohaterowie jednej z najpopularniejszych książek Grzegorza Kasdepke. Spraw, by dzieci zachwyciły się tymi kłótliwymi bliźniakami i sięgnęły także do innych tytułów tego poczytnego autora. czytaj więcej>>
|
Cele szczegółowe
Na poziomie wiadomości uczeń poznaje:
Na poziomie umiejętności uczeń:
Na poziomie postaw uczeń:
Środki dydaktyczne
Przebieg zajęć
Część wprowadzająca
Po przeprowadzeniu czynności organizacyjnych wprowadź uczniów do tematyki zajęć.
Część właściwa
Opowiedz o życiu i książkach Grzegorza Kasdepke. Podczas pogadanki zaprezentuj portret pisarza i krótko omów jego twórczość, koncentrując się na pozycjach dostępnych w bibliotece szkolnej.
Wskazówka
W miarę możliwości i czasu wyszukaj z uczniami w internecie informacje o pisarzu i jego twórczości.
Poproś dzieci o odczytywanie wybranych rozdziałów Kacperiady. Po przeczytaniu każdej części krótko omów z uczniami jej treść. Wykorzystaj ten moment na zachęcenie ich do samodzielnego przeczytania całości i sięgnięcia po inne książki Grzegorza Kasdepke.
Na zakończenie poproś uczniów o wykonanie ilustracji do jednej z historii Kacpra.
Część podsumowująca
Wspólnie obejrzyjcie i omówcie zebrane prace. Poproś dzieci, by wypowiedziały się na temat przeprowadzonych zajęć – podziel tablicę lub arkusz papieru na trzy części i narysuj w każdej jedną „buźkę” (uśmiechniętą, smutną i obojętną), następnie rozdaj karteczki, które uczestnicy zajęć przykleją w odpowiednim miejscu.
Alicja Zgajewska – dyplomowany nauczyciel bibliotekarz z 25-letnim stażem. Pracuje w szkole podstawowej w Łapach. Organizuje liczne akcje czytelnicze, wystawy, konkursy, kiermasze książek. Współpracuje z Oddziałem dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łapach. Od sześciu lat prowadzi autorski program czytelniczy dla klas I-II pt. „Polubić czytanie”.
Scenariusz zajęć pochodzi z poradnika „Biblioteka – wizytówka szkoły”