W tym miesiącu w szkole

Ładowanie…

Zobacz więcej »

Kalendarz oświatowy
2018 - Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
 
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
       

W tym miesiącu pamiętaj o:

zobacz wszystkie wydarzenia

Ksiegarnia taniej

Zarządzanie

 
19.05.2011

Ocena dorobku zawodowego za okres stażu

 

Zgodnie z treścią art. 9c ust. 6–9 ustawy Karta nauczyciela ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia sprawozdania, o którym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły:

 

  • w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego – po zapoznaniu się z projektem oceny opracowanym przez opiekuna stażu i po zasięgnięciu opinii rady rodziców;
  • w przypadku nauczyciela mianowanego – po zasięgnięciu opinii rady rodziców.

 

Rada rodziców powinna przedstawić swoją opinię w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o dokonywanej ocenie dorobku zawodowego nauczyciela. Nieprzedstawienie opinii rady rodziców nie wstrzymuje postępowania, o którym mowa powyżej.

 

Ocena dorobku zawodowego nauczyciela może być pozytywna lub negatywna. Ocena sporządzana jest na piśmie i zawiera uzasadnienie oraz pouczenie o możliwości wniesienia odwołania.

 

Identyfikacja szans i zagrożeń

Sztuka zarządzania przy wykorzystaniu analizy SWOT polega na tym, aby dostrzec rzeczy niezauważone przez innych i przekuć pozorne zagrożenia w szanse, określić kierunek zmian w placówce. czytaj więcej>>

Uzasadnienie oceny dorobku zawodowego powinno uwzględniać stopień realizacji zadań – określonych w § 6 ust. 1, § 7 ust. 1 lub § 8 ust. 1 rozporządzenia – zawartych w zatwierdzonym przez dyrektora planie rozwoju zawodowego nauczyciela (art. 9c ust 6 ustawy Karta Nauczyciela). Przy dokonywaniu oceny dyrektor powinien odnieść się do wszystkich zadań założonych w planie rozwoju zawodowego.

 

Od oceny dorobku zawodowego nauczycielowi służy odwołanie do organu sprawującego nadzór pedagogiczny, tj. Mazowieckiego Kuratora Oświaty, w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.


Podstawa prawna

  •  Ustawa z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 ze zm.)
  •  Rozporządzenia MENiS z 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. Nr 260, poz. 2593 ze zm.)

 

Skorzystaj z wzorcowego dokumentu - Wzór oceny dorobku zawodowego za okres stażu

 


Autor: Roman Lorens


Materiał pochodzi programu komputerowego „Asystent Dyrektora Szkoły”. Sprawdź, co jeszcze możesz w nim znaleźć! 
 

Pliki do pobrania

wzor_oceny_dorobku_zawodowego_za_okres_stazu.pdf wzor_oceny_dorobku_zawodowego_za_okres_stazu.pdf

Wzór oceny dorobku zawodowego za okres stażu

Zainteresował Cię artykuł?

Chciałbyś otrzymywać podobne treści jako pierwszy?
Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dwa razy w miesiącu otrzymasz powiadomienia o nowych artykułach.

Adres e-mail*:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wydawnictwo Raabe Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Młynarskiej 8/12, 01-194 Warszawa, w celach marketingowych, a w szczególności zgadzam się na otrzymywanie informacji handlowej przesyłanej drogą elektroniczną. Mam prawo do wglądu i poprawiania moich danych osobowych.
Wasza ocena: 4.5
Oceń:

Nasze strony:

 

 

Literka.pl Edupress - Czasopisma dla nauczycieli Nadzór Pedagogiczny Portal Placówek Niepublicznych Pracownia Integracji Sensorycznej Freebooki - darmowe publikacje
 
Pedagogia Pracownialogopedy.pl
Eksperci w Oświacie 2010. Copyright by Dr Josef RAABE Spółka Wydawnicza Sp. z o.o.
Realizacja: Ideo Powered by: CMSEdito