Dla Nauczycieli

 
04.07.2017

Kiedy „inny” znaczy „gorszy” – jak wspierać uczennice i uczniów prześladowanych z powodu swojego wyglądu?

Z problemem szykan i niechęci ze strony rówieśników z powodu wyglądu boryka się coraz więcej i coraz młodszych dzieci. Nadwaga, otyłość, trądzik, piegi, rude włosy, widoczne znamiona, okulary, aparat na zębach, fizyczna nieporadność… Powody można mnożyć.
Wasza ocena: 5.0
więcej
29.06.2017

Wstyd u dziecka w wieku przedszkolnym

W słowniku języka polskiego możemy przeczytać, że wstyd to „przykre, upokarzające uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego, złego, hańbiącego postępowania (własnego lub czyjegoś), niewłaściwych słów, świadomością własnych lub czyichś braków, błędów itp., zwykle połączony z lękiem przed opinią”
Wasza ocena: 5.0
więcej
28.06.2017

Wakacyjne łamigłówki dla najmłodszych

Wakacje to doskonały czas na rozwijanie indywidualnych umiejętności i zdolności z różnych obszarów wiedzy. Nie musi być to okres bezproduktywny, ale twórczy czas przygotowujący do realizacji kolejnych, coraz bardziej wymagających i trudniejszych zadań w następnym roku edukacji.
Wasza ocena: 5.0
więcej
28.06.2017

Kodowanie a realizacja podstawy programowej w przedszkolu

Planując działania dydaktyczne na dany miesiąc, należy uwzględniać przede wszystkim dobro dziecka, jego harmonijny wielostronny rozwój, ale również sprawy przyziemne, takie jak: porę roku, aktualny kalendarz uroczystości przedszkolnych, potrzeby środowiska lokalnego i realizację podstawy programowej
Wasza ocena: 5.0
więcej
28.06.2017

O przyjaźniach z przedszkola

Na początku najlepszym „przyjacielem” dziecka jest rodzic. Dziecko chętnie spędzałoby cały czas z jednym z nich, a najchętniej z obojgiem na raz. Specjalnie używam cudzysłowu, ponieważ rodzic – z definicji – nie może być „przyjacielem”.
Wasza ocena: 5.0
więcej
28.06.2017

Znam miejsce, w którym mieszkam!

Jak można nauczyć dziecko w zabawie ważnych umiejętności takich jak znajomości nazwy miejscowości, w której mieszka dziecko, znajomości ważnych instytucji i orientacji w funkcjach społecznych pełnionych przez ważne osoby, np. policjanta, strażaka?
Wasza ocena: 5.0
więcej
1 poprzednia 2 poprzednia 3 poprzednia 4 poprzednia 5 poprzednia 6 poprzednia 7 poprzednia 8 poprzednia 9  następna  64
Eksperci w Oświacie 2010. Copyright by Dr Josef RAABE Spółka Wydawnicza Sp. z o.o.
Realizacja: Ideo Powered by: CMSEdito